Czym jest terminal VCloudPoint?

          Terminal vCloudPoint to niewielkie urządzenie, umożliwiające pracę na pulpicie zdalnym. Do jednego serwera można bezpiecznie podłączyć nawet 99 użytkowników, którzy jednocześnie i zupełnie niezależnie od siebie korzystają z jego współdzielonych zasobów.

          Urządzenie vCloudPoint – w odróżnieniu od klasycznych komputerów nie zawiera ruchomych części. Bezobsługowy terminal może automatycznie inicjować połączenie z serwerem i wyświetlać pulpit zdalny na ekranie użytkownika końcowego. Dedykowane oprogramowanie niezbędne do uruchomienia stanowiska terminalowego instalowane jest na serwerze. Procesy obliczeniowe, przetwarzanie danych i zarządzanie również odbywają się na serwerze, poza stanowiskiem terminalowym. Na stanowisku nie instalujemy żadnego oprogramowania ani sterowników.

           Podobnie jak na komputerze PC, do terminala vCloudPoint należy podłączyć monitor, mysz i klawiaturę. Terminal zużywa niewiele energii i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, na urządzeniu nie są przechowywane żadne pliki użytkownika.

Zastępując komputer PC terminalem vCloudPoint oszczędzasz :

70% kosztów zakupu

Stanowisko z pulpitem Windows za ułamek ceny PC. Korzystne ceny licencji na oprogramowanie.

95% kosztów utrzymania

Terminal vCloudPoint jest bezobsługowy. Na bieżąco zajmujesz się tylko serwerem Windows z oprogramowaniem vMatrix.

95% poboru energii

Terminale zużywają tylko 5W energii! To oznacza sporą oszczędność w porównaniu z typowym komputerem PC zużywającym 200W.

90% kosztów modernizacji

Cykl życia stanowisk vCloudPoint jest nawet trzykrotnie dłuższy niż standardowego komputera PC. W razie konieczności modernizujesz tylko serwer.

Technologia wspierana przez vMatrix z DDP

Terminale vCoudPoint wykorzystują innowacyjną technologię DDP do wyświetlania pulpitu zdalnego. Protokół ten jest specjalnie zaprojektowany dla terminali vCloudPoint i umożliwia efektywne wykorzystywanie przepustowości sieci i zasobów serwera. Dzięki temu praca przy stanowisku terminalowym jest porównywalna do tej przy topowym komputerze PC. Oprogramowanie vMatrix Server Manager udostępnia unikalne narzędzia do zarządzania stanowiskami terminalowymi.

Komfortowa praca

Komfort pracy przy stanowisku terminalowym porównywalny do pracy przy komputerze PC. Sprawnie funkcjonujący pulpit, obraz, dźwięk wysokiej rozdzielczości i wsparcie dla urządzeń USB.

Wydajne zarządzanie

Przyjazny panel administracyjny vMatrix znacznie ułatwia zarządzanie. Praktyczne narzędzia umożliwiają konfiguracje stanowisk, kontrolę pracy oraz wsparcie dla użytkowników.

Prostota konfiguracji i zarządzania

Obsługa terminali jest intuicyjna. Większość urządzeń zewnętrznych działa na zasadzie plug & play. Środowisko pracy użytkownika jest konfigurowane na serwerze. Wszystko po to, aby uczynić pracę łatwiejszą!

Kompletne rozwiązanie

Pracownia terminalowa vCloudPoint to kompletne rozwiązanie które daje możliwości pracy przy wysokiej klasy stanowisku z pulpitem Windows za ułamek ceny tradycyjnego komputera PC.

Formularz kontaktowy